Wybielanie

 • Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Ładne, białe zęby dodają pewności siebie i zwiększają samoocenę. Zabieg wybielania jest doceniany zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Sam zabieg wybielania zębów jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym.
 • Jeśli Twoje zęby straciły naturalny kolor lub pokryły się nieestetycznymi przebarwieniami, których nie jest w stanie zlikwidować nawet pasta wybielająca? Pora na profesjonalne wybielanie w naszym gabinecie stomatologicznym w Zielonej Górze.
 • Nasz gabinet stomatologiczny ArtDentica, zlokalizowany w Zielonej Góry ArtDentica oferuje wybielanie zębów przy użyciu najnowocześniejszych metod, w tym również metody nakładkowej ale przede wszystkim z użyciem profesjonalnej lampy do wybielania BlancOne. Właśnie w naszym gabinecie stomatologicznym, z użyciem profesjonalnych materiałów oraz sprzętu jesteśmy w stanie uzyskać dla Państwa piękny efekt wybielenia zębów.

Zalety wybielania w gabinecie stomatologicznym w Zielonej Górze:

 • taka forma wybielania to najbezpieczniejsza forma wybielanie zębów,
 • żaden inny zabieg wybielania zębów nie przynosi szybszych rezultatów,
 • nadwrażliwość zębów i dziąseł jest zredukowana do minimum - dzięki naszemy systemowi wybielania.

Najczęstsze przyczyny przebarwień:

 • Wiek - należy pamiętać, że z biegiem czasu, zęby ciemnieją co może być spowodowane ścieraniem się szkliwa oraz nawykami żywieniowymi, nie zawsze zdrowymi.
 • Nieodpowiednia dieta - spożywanie niektórych produktów żywnościowych (głównie kawy, czerwonego wina, napojów gazowanych i warzyw oraz owoców o ciemnym kolorze).
 • Palenie tytoniu - palenie papierosów znacząco wpływa na kolor zębów.
 • Nasz gabinet wyposażony jest w specjalistyczną lampę do wybielania firmy BlancOne, natomiast preparat BlancOne CLICK jest jedynym preparatem wybielającym, który można stosować zaraz po zabiegu higienizacji.
Wybielanie zębów Zielona Góra
Profesjonalne wybielanie zębów w Zielonej Górze

Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 609757477 udzielimy Państwu wszystkich odpowiedzi odnośnie profesjonalnego wybielania zębów w Zielonej Górze

Jak działa wybielanie zębów?

 • Wybielanie zębów jest bardzo częstym zabiegiem stosowanym w gabinetach dentystycznych w Zielonej Górze. Aby osiągnąć zmianę koloru wewnątrz zębów, środki wybielające muszą przemieszczać się do środka szkliwa i w jego wnętrzu, docierając do powierzchni kontaktu szkliwa z zębiną i penetrując ją oraz wchodząc w interakcje z leżącą głębiej zębiną, zawierającą chromofory (substancje przebarwiające), pigmenty i jony, które zmieniają kolor zęba. Zasadniczo wszystkie techniki wybielania zębów wykorzystują nadtlenek wodoru (H2O2) jako związek aktywny: albo bezpośrednio albo poprzez rozkład innych związków chemicznych, takich jak nadtlenek karbamidu. Uwalniany H2O2 generuje różne rodniki lub jony, w zależności od poziomu pH, temperatury, działania światła, a także obecności dodatkowych katalizatorów i odczynników metalicznych. Te różne formy tlenu mają właściwości oksydacyjne i redukcyjne, które rozrywają wiązania w przebarwiających cząsteczkach lub redukują barwne tlenki metali, sprawiając, że stają się one bezbarwne..

Jaki jest oczekiwany efekt podczas wybielania?

 • Podczas zabiegu wybielania zębów w gabinecie najłatwiej usuwane są przebarwienia organiczne. Przed wybielaniem bardzo wskazany jest przegląd zębów (razem z profilaktycznym czyszczeniem), aby wykluczyć potencjalne przeciwwskazania do zabiegu wybielania, takie jak próchnica zębów, pęknięcia oraz choroby dziąseł.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

 • Trwałość odcienia bieli, uzyskanego po wybielaniu, zależy w dużym stopniu od osobistych nawyków. Na przykład efekt jest mniej trwały u palaczy w porównaniu do osób niepalących. To samo dotyczy osób pijących duże ilości herbaty i kawy. Należy pamiętać o tym, że kolor nigdy nie wraca do odcienia sprzed wybielania, jednak z czasem efekt do pewnego stopnia się cofa, w zależności od osobistych nawyków i zabiegów higienicznych (profesjonalnych i domowych). Po zakończeniu terapii wybielania w naszym gabinecie najlepszą metodą na utrzymanie bieli uśmiechu jest stosowanie się do programu terapii podtrzymującej (w domu i/lub w gabinecie).

Profesjonalne wybielanie zębów materiałami BlancOne.

Udzielimy wszelich odpowiedzi w zakresie wybielania zębów w Zielonej Górze.

609757477

Wybielanie zębów z użyciem BlancOne - przewaga.

 • Preparat BlancOne CLICK jest jedynym preparatem wybielającym, który można stosować zaraz po zabiegu higienizacji.
 • Ze względu na gwarantowane, niskie stężenie związku wybielającego (16% nadtlenek karbamidu), wybielanie można powtarzać już po 2 tygodniach, jeśli pacjent zażyczy sobie super białego odcienia zębów. Szkliwo nie jest zniszczone i nie potrzebuje regeneracji.
 • Krótkie czasu naświetlania lampą (8 lub 10 minut) oraz niskie stężenie preparatu nie powodują podniesienia temperatury w komorze miazgi, przez co pacjent nie odczuwa nadwrażliwości i bólu.
 • Nie jest wymagane stosowanie bariery dziąsłowej podczas nakładania żelu wybielającego na zęby.
 • Kolor jest ustabilizowany i ostateczny zaraz po wybielaniu. Nie potrzeba dodatkowego czasu ani też stosowania dodatkowych nakładek wybielających, z którymi pacjent musi udać się do domu.
 • Nie ma konieczności stosowania białej diety. Trzeba zachować 2-godzinną przerwę od jedzenia oraz nie wolno palić przez 6 godziny po wybieleniu.

ArtDentica Stomatologia Zielona Góra

ArtDentica Izabela Roszkowska - Oleszek. Stomatolog w Zielonej Górze godny zaufania dla Ciebie i Twojej rodziny.

18 lat doświadczenia to zadowoleni i wyleczeni pacjenci. Kompleksowa oferta stomatologiczna w nowocześnie wyposażonym gabinecie.

Umów wizytę online

Izabela Roszkowska-Oleszek - ZnanyLekarz.pl

Kontakt

Napisz: iroszkowska (@) gmail.com

Szybki kontakt: 609 75 74 77

ul. S. Moniuszki 18A / U-4
65-409 Zielona Góra

Social media