Leczenie zachowawcze to leczenie zębów z próchnicy. Obejmuje oczyszczanie zęba z zainfekowanych tkanek, zabezpieczenia najgłębiej położonej warstwy zębiny oraz przywócenie zębowi estetycznego wyglądu i funkcji żucia poprzez odbudowę. Odbudowa (wypełnienie) estetyczna to taki rodzaj uzupełnienia brakujących tkanek, który imituje naturalny ząb - nieomal nie do odróżnienia.

Rozwój technologii pozwolił na stworzenie materiałów perfekcyjnie odtwarzających tkanki zęba. Niegdyś wypełnienie musiało być ufiksowane w ubytku, aktualnie systemy łączące (tzw. boundy) chemicznie wiążą tkanki zęba z łańcuchami organicznymi składników w wypełnieniu. Gigantyczny rozwój dokonał się również w dostępności kompozytów dopasowujących się "jak kameleon" do naturalnego koloru zęba.

Technika wypełnień pośrednich to odbudowa rozległych ubytków w laboratorium protetycznym. W tym przypadku specjalizujący się w odbudowach estetycznych technik tworzy dla Państwa iedalnie dopasowaną odbudowę, którą wklejamy specjalnym cementem kompozytowym. Taka praca wyklucza ewentualność złamania zęba (np. po leczeniu kanałowym).

Leczenie zachowawcze w ArtDentica

ArtDentica Stomatologia Zielona Góra

ArtDentica Izabela Roszkowska - Oleszek. Stomatolog w Zielonej Górze godny zaufania dla Ciebie i Twojej rodziny.

18 lat doświadczenia to zadowoleni i wyleczeni pacjenci. Kompleksowa oferta stomatologiczna w nowocześnie wyposażonym gabinecie.

Kontakt

Napisz: iroszkowska (@) gmail.com

Szybki kontakt: 609 75 74 77

ul. S. Moniuszki 18A / U-4
65-409 Zielona Góra

Social media