• W naszym gabinecie dbamy o bezstresowe i komfortowe leczenie dzieci. Wśród zabiegów stomatologii dziecięcej, które oferujemy najmłodszym pacjentom znajdą Państwo wszytkie najważniejsze zabiegi. Dbając o potrzeby małych Pacjentów i zdając sobie sprawę z różnorodności problemów, jakie mogą wystąpić, jesteśmy w stanie zaoferować szeroki zakres usług – zarówno jeżeli chodzi o profilaktykę, jak również zaawansowane zabiegi stomatologiczne dla dzieci.

Nasza oferta dla dzieci to:

 • lakierowanie,
 • wypełnienie zębów mlecznych kolorowymi plombami, które mały Pacjent może sobie wybrać wedle upodobania
 • fluoryzację,
 • usunięcie zęba mlecznego,
 • leczenie kanałowe – endodoncja.
 • W zakres prac dentysty dla dzieci wchodzi szereg zabiegów zarówno z dziedziny leczenia ubytków, jak i higienizacji oraz zabezpieczania szkliwa przed powstaniem próchnicy.

W nagłych (i nie tylko) przypadkach prosimy o telefon: 609757477

 • Najlepszym dowodem dobrego podejścia do najmłodszych pacjentów, jest ich uśmiech i zadowolenie. Zdarza się nam również otrzymać prezent - i to jaki. :)
Dentysta dla dziecka Zielona Góra
Leczenie dzieci w Zielonej Górze

Wizyta u dentysty stomatologa, szczególnie pierwsza, może pozostawić swój ślad w psychice dziecka na wiele lat. Podstawą dobrego leczenia jest odpowiednie podejście oraz, wg nas rzecz najważniejsza, zdobycie zaufania u Małego Pacjenta. Do każdego dziecka stosujemy sprawdzone metody oraz indywidualne podejście aby każda wizyta w naszym gabinecie kojarzyła się z przyjemnym czasem. W naszym gabinecie stomatologicznym ArtDentica w Zielonej Górze znajdą Państwo odpowiednio wyszkolony i doświadczony personel medyczny do pracy z dziećmi. Zawsze dbamy o to, by maluchy miło wspominały wizytę w naszej gabinecie stomatologicznym dla dzieci.

Jak wybrać najlepszy gabinet dentystyczny dla dziecka w Zielonej Górze?

Wybór właściwego gabinetu stomatologicznego dla dziecka jest bardzo istotny. Gabinet stomatologiczny dla dzieci powinien być przystosowany do ich potrzeb. Bardzo ważne jest dla nas bezbolesne leczenie zębów i wysoki komfort dzieci. Z każdym dzieckiem nawiązujemy bezpośredni kontakt, dostosowany do jego rozwoju emocjonalnego oraz dbamy o to, by nie doszło do złych wspomnień i skojarzeń z gabinetem dentystycznym dla dzieci. Nasza kadra od samego początku dba o to, aby dziecko przez całą wizytę było zadowolone i zrelaksowane.

Stomatologiczne leczenie dzieci Zielona Góra
 • Rozpiera nas duma i radość kiedy dziecko, które kiedyś bało się wizyty u dentysty, obdarowuje nas taką laurką. To dla nas chyba największa nagroda, która mobilizuje do dalszego rozwoju.
Dentysta dla dziecka Zielona Góra
Zaufany dentysta dla Twojego dziecka

Jak dbać o zęby dziecka?

 • Bardzo dużą rolę we wpływie na zdrowe zęby dziecka ma dieta. Pod żadnym pozorem nie powinna ona obfitować w słodkie, gazowane napoje czy na przykład słodycze (szczególnie cukierki i lizaki). Bardzo ważną informacją dla rodziców powinno być to, że próchnica u dzieci potrafi rozwijać się bezboleśnie, dlatego bardzo ważne dla zdrowych zębów naszych dzieci są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym dla dzieci. Rodzice powinni przyglądać się zębom dzieci aby jak najszybciej wykryć niepokojące objawy takie jak plamki, czy przebarwienia na szkliwie. Dobrze aby po każdym myciu zębów rodzic kontrolował jakość szczotkowania gdyż dzieci często myją zęby "na skróty".

  Jednak największy wpływ na stan zębów dziecka ma oczywiście codzienna higiena jamy ustnej. Dla zdrowych zębów niezbędne jest regularne szczotkowanie szkliwa w prawidłowy sposób. Jeśli dziecko niechętnie myje zęby są sposoby aby je do tego zachęcić. Warto na przykład sięgnąć po dostępne na rynku kolorowe szczoteczki do zębów z ulubionymi bohaterami z bajek lub pasty smakowe.

Leczenie zębów mlecznych (mleczaków) u dentysty dziecięcego w Zielonej Górze

 • Niestety ale jeszcze często wśród dorosłych można usłyszeć zdanie, że zębów mlecznych się nie leczy. To straszny błąd, który może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Bardzo ważne jest wczesne wykrywanie i leczenie zębów mlecznych, choćby dlatego, że przedwczesne wypadnięcie zęba czy to ze względu na jego próchnicę czy też konieczność jego usunięcia może doprowadzić do powstania wad zgryzu i krzywego ustawienia się zębów stałych. W gabinecie stomatologicznym dla dzieci oferujemy kolorowe plomby, które z pewnością zachęcą najmłodszych pacjentów do leczenia i wizyty w gabinecie dentystycznym. Dzieci mają możliwość samodzielnego wybrania koloru plomby. Oczywiście cała procedura leczenia zębów mlecznych odbywa się bezboleśnie dla dzieci. Nagrodą za dobrą współpracę i wizytę w gabinecie jest zawsze motywująca naklejka Dzielny Pacjent.

Kiedy odwiedzić gabinet dentystyczny dla dzieci w Zielonej Górze?

 • W naszym gabinecie dentystycznym dla dzieci stosujemy wizyty adaptacyjne, na których dziecko ma możliwość poznania swojego dentysty, otoczenie oraz, co bardzo ważne, wyposażenie gabinetu. Atmosfera dobrej zabawy i poczucie bezpieczeństwa bardzo dobrze wpływa na oswajanie się dziecka z otoczeniem, oswojenie się z lekarzem, przez co dziecko nabiera do niego zaufania.
  Wskazane jest aby odwiedzać stomatologa dla dzieci regularnie, co najmniej trzy-cztery razy do roku. Kiedy można przyjść najwcześniej z dzieckiem do dentysty? Po raz pierwszy z dzieckiem do dentysty możemy pójść już w momencie, gdy skończy on roczek. Regularne wizyty są konieczne dla weryfikacji prawidłowego stanu i wzrostu uzębienia i relatywnie wczesnego wdrożenia planu leczenia zachowawczego.
  Sygnałem bezwzględnej konieczności odwiedzenia dobredo gabinetu stomatologicznego dla dzieci są oczywiście dolegliwości bólowe. Drodzy Rodzice, nie warto z tym zwlekać! Jeśli Wasze dziecko zgłasza, że boli go ząb, należy niezwłocznie udać się do dziecięcego dentysty.

Pierwsza wizyta u dziecięcego stomatologa w Zielonej Górze

 • O ząbki niemowląt muszą dbać rodzice. Ale gdy tylko nasze dziecko będzie już potrafiło trzymać samodzielnie szczoteczkę do zębów, należy uczyć je prawidłowych nawyków. Jak wspomnieliśmy wcześniej ważne jest aby przez pewien czas czynność tę dziecko wykonywało pod nadzorem rodzica, który w formie zabawy będzie również sprawdzał efekty szczotkowania zębów.
  Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej od dziecka jest kluczowa dla kondycji zębów życiu dorosłym. Należy pamiętać, że wizyty u dentysty dziecięcego powinny odbywać się systematycznie. Oprócz sprawdzenia stanu zębów lekarz stomatolog dziecięcy przekaże Małemu Pacjentowi, w formie dostosowanej do rozwoju emocjonalnego dziecka, wskazówki prawidłowego szczotkowania i higieny jamy ustnej.
  Warto odwiedzać dobrego stomatologa dla dzieci, który pomoże przyswoić dziecku, jak ważne jest mycie zębów i jak wykonywać tę czynność prawidło. W gabinecie dentystycznym dla dzieci ArtDentica zadbamy o to, by pierwsze wizyty odbywały się w przyjemnej atmosferze pełnej uśmiechu i dobrej zabawy.

Co zrobić, aby dziecko nie bało się stomatologa dziecięcego?

 • Chyba wszyscy wiemy jak ból i strach potrafią zniechęcić najmłodszych (i nie tylko!) pacjenów do wizyty u stomatologa. Podczas naszej wieloletniej praktyki spotkaliśmy wiele dzieci po niewłaściwie wykonanych zabiegach. Częstą sytuacją są również dzieci, które nie są odpowiednio przygotowane do wizytu u dentysty. Dla nas najważniejszym elementem jest ścisła współpraca z rodzicami, których nauczymy jak przygotować dziecko do wizyty i w jaki sposób zagwarantować swoim pociechom zdrowe zęby i komfort psychiczny związany z wizytą u dentysty.
 • Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala zminimalizować lęki związane z bólem i leczeniem zębów, gwarantując tym samym zdrowe zęby mleczne i uroczy uśmiech. Rodzicom daje pewność, iż ich potomstwo będzie w przyszłości chętnie korzystało z usług stomatologicznych, dbając tym samym o swój wygląd i zdrowie.

Nasz gabinet oferuje najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze dla dzieci. Komentarze zadowolonych mam i tatusiów w mediach społecznościowych są dodatkową laurką i świadectwem, że jesteśmy dobrym stomatologiem dla dziecka w Zielonej Górze.

ArtDentica Stomatologia Zielona Góra

ArtDentica Izabela Roszkowska - Oleszek. Stomatolog w Zielonej Górze godny zaufania dla Ciebie i Twojej rodziny.

18 lat doświadczenia to zadowoleni i wyleczeni pacjenci. Kompleksowa oferta stomatologiczna w nowocześnie wyposażonym gabinecie.

Umów wizytę online

Izabela Roszkowska-Oleszek - ZnanyLekarz.pl

Kontakt

Napisz: iroszkowska (@) gmail.com

Szybki kontakt: 609 75 74 77

ul. S. Moniuszki 18A / U-4
65-409 Zielona Góra

Social media