• Ból zęba to jeden z najbardziej dokuczliwych bólów. Kiedy boli ząb nie sposób się skupić na pracy ani spać. Do usunięcia przyczyny bólu niezbędna jest interwencja stomatologa.
  • Pacjenci z dentofobią są pełni obaw. W naszym gabinecie postaramy się temu zaradzić.
  • Dentofobia to paniczny lęk przed dentystą. Aż u 90% Polaków rozpoznaje się strach przed wizytą u dentysty. Występuje ona zarówno u dzieci, jak u dorosłych. Osoby cierpiące na dentofobię chodzą do denstysty zazwyczaj wtedy, kiedy muszą, omijając wizyty kontrolne. Z tego względu skutki dentofobii mogą być poważne.
  • Przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzamy szczegółowy wywiad podczas, którego staramy się przeanalizaować i znaleźć w czym tkwi problem.
  • Korzystamy z nowoczesnych metod leczenia, dzięki którym zabieg staje się znacznie bardziej komfortowy.
  • Aplikujemy znieczulenie w profesjonalny, praktycznie niewyczuwalny sposób, co pozwala na wyeliminowanie bólu podczas trwania całego zabiegu.
  • Strach przed dentystą, czyli dentofobia, jest bardzo powszechny. Przerażenie często wynika z obawy przed bólem lub wizytą w gabinecie. Na szczęście istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem. Po pierwsze ważne jest, aby skontaktować się ze swoim dentystą i uzgodnić możliwy harmonogram spotkań oraz konsultacji na temat leczenia, które ma być przeprowadzone. Wtedy można poznawać zakres leczenia stopniowo oraz nawiązać a w późniejszym etapie umocnić więzi z osobami odpowiedzialnymi za leczenie. Zaufanie to podstawa.Dentofobia, czyli strach przed dentystą, to problem, na który cierpi wiele osób i jest to zrozumiałe. Myśl o kimś z metalowymi narzędziami grzebiącymi w ustach może być niewygodną perspektywą. Strach jest jednym z najczęściej zgłaszanych fobii. Wizyta u dentysty jest często niedostępna dla osób cierpiących na to schorzenie, co prowadzi do zwiększonego ryzyka problemów z zębami, aw skrajnych przypadkach do utraty zębów. Osobom cierpiącym na dentofobię może być trudno wytłumaczyć dentyście, dlaczego mają problem z wizytą. Często jest to irracjonalny strach, którego przyczyna nie jest od razu widoczna. Prawdopodobnymi przyczynami lęku mogą być wcześniejsze złe doświadczenia u dentystów, negatywne historie, które zasłyszeli lub po prostu naturalna niechęć do czucia metalowych narzędzi w ustach. Należy zauważyć, że społeczeństwo często postrzega osoby cierpiące na dentofobię jako słabe lub zawstydzone, jednak ten punkt widzenia jest błędny i szkodliwy, ponieważ stan ten często wymyka się spod kontroli jednostki i jest to coś, co należy zachęcać i wspierać w przezwyciężaniu.
Specjalistyczne narzędzia w ArtDentica

Dla tych, którzy cierpią z powodu strachu, myśl o poddaniu się zabiegowi dentystycznemu może być przytłaczająca. Aby móc poradzić sobie ze strachem i udać się na wizytę do dentysty, istnieje szereg technik, które można zastosować. Jednym z najważniejszych kroków jest utrzymanie pozytywnej relacji z dentystą. Jeśli dentysta jest wyrozumiały, może to stworzyć bardziej przyjazne środowisko i pomóc zmniejszyć strach. Dodatkowo pomocne może być poinformowanie dentysty o poziomie doświadczanego strachu, który może podjąć dalsze kroki w celu zapewnienia komfortowych i bezpiecznych warunków.

Techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie, to kolejny sposób radzenia sobie ze strachem. Może to pomóc uspokoić umysł i ciało przed wizytą iw jej trakcie, zmniejszając intensywność strachu. Ponadto osobom cierpiącym na tę fobię pomocne może być skupienie się na pozytywnych myślach i pamiętanie, że dentysta stara się pomóc w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej.

Leczenie pacjentów w ArtDentica

Inną techniką, którą można zastosować, jest odczulanie. Jest to technika polegająca na oswojeniu się z otoczeniem i poczuciu bycia na fotelu dentystycznym. Można tego dokonać poprzez wizualizację otoczenia i sytuacji w wyobrażeniu sobie siedzenia na fotelu dentystycznym i radzenia sobie z tym doświadczeniem. Chociaż jest to nieco czasochłonne, może być bardzo korzystne w zmniejszaniu strachu i zwiększaniu prawdopodobieństwa stawienia się na wizytę.

Podsumowując, dentofobia to problem dotykający miliony osób, jednak można go przezwyciężyć za pomocą odpowiedniego planu i strategii. Zrozumienie źródła strachu i podjęcie kroków, takich jak pozytywna wizualizacja i głębokie oddychanie, może pomóc zmniejszyć strach. Zawsze pamiętaj, że Twój dentysta jest pod ręką, aby pomóc Ci w każdy możliwy sposób, po prostu chce tego, co najlepsze dla Ciebie i Twojego zdrowia jamy ustnej.

Leczenie pacjentów w ArtDentica

ArtDentica Stomatologia Zielona Góra

ArtDentica Izabela Roszkowska - Oleszek. Stomatolog w Zielonej Górze godny zaufania dla Ciebie i Twojej rodziny.

18 lat doświadczenia to zadowoleni i wyleczeni pacjenci. Kompleksowa oferta stomatologiczna w nowocześnie wyposażonym gabinecie.

Kontakt

Napisz: iroszkowska (@) gmail.com

Szybki kontakt: 609 75 74 77

ul. S. Moniuszki 18A / U-4
65-409 Zielona Góra

Social media