Sprzęt stomatologiczny

W trosce o komfort i dobre samopoczucie naszych pacjentów dbamy o wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Do pracy wykorzystujemy najnowsze urządzenia, które nie tylko ułatwiają nam pracę ale przede wszystkim dają możliwość leczenia komfortowo i bez bólu.

Znieczulenie komputerowe - SleeperOne5. W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesne, komputerowe znieczulenie. SleeperOne umożliwia wykonanie wszystkich rodzajów znieczuleń wraz ze znieczuleniami osteocentralnymi u dzieci (za wyjątkiem znieczuleń osteocentralnych u dorosłych). Poprawia komfort i efektywność standardowych znieczuleń. Mikroprocesorowa kontrola ilości i ciśnienia podawanego anestetyku pozwala uniknąć przykrych dla pacjentów dolegliwości związanych ze znieczuleniami.

Znieczulenie komputerowe SleeperOne

Mikroskop Karl Kaps - urządzenie niezbędne w nowoczesnej stomatologii. Leczenie kanałowe prowadzimy pod kontrolą wzroku, widzimy kształt i potrafimy dobrać narzędzia do krzywizny kanału. Nie ma skutecznego leczenia kanałowego powtórnego (reendo) bez powiększenia, co więcej leczenie bez mikroskopu często powoduje liczne powikłania (perforacje, złamania narzędzi, złamanie pionowe korzenia - co jest wskazaniem do usunięcia). Pracując z mikroskopem 10 lat wdrożyłam go do codziennej profilaktyki. Widzimy co robimy nawet w najdalszych zakamarkach jamy ustnej. Mikroskop zabiegowy gwarantuje precyzyjne leczenie w dużym powiększeniu i doświetleniu, co pozwala nam ratować nawet zęby skazane na usunięcie. To najwyższa możliwa jakość leczenia kanałów zęba.

Mikroskop Karl Kaps do leczenia kanałowego

RTG - cyfrowe Heliodent Plus. Dawki promieniowania rentgenowskiego w nowoczesnym aparacie RTG są niezwykle niskie. Bardzo często podczas diagnostyki i leczenia potrzebujemy obrazu rentgenowskiego korzeni zębów. Zawsze gdy ząb boli i zawsze gdy planujemy rehabilitację narządu żucia. Często przy kontrolnych badaniach rentgenowskich diagnozujemy nieprawidłowości, które nie dają jeszcze dolegliwości. Możemy tym samym zapobiec (przez leczenie) bólowi lub poważnym chorobom tkanki kostnej.

Aparat do zdjęć RTG

W naszym gabinecie stomatologicznym ArtDentica specjalizujemy się w profesjonalnym leczeniu kanałowym. W każdym przypadku używamy nie tylko mikroskopu stomatologicznego, ale i innych zaawansowanych urządzeń, które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze leczenie kanałowe - także to powtórne. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem takim jak:

Endometr Rypex 6 - najnowocześniejszy lokalizator wierzchołkowy służący do pomiaru długości kanału korzeniowego. System prosty, szybki, zupełnie bezbolesny, najdokładniejszy pomiar, który gwarantuje powodzenie leczenia endodontycznego.

Dentsply X smart - endomotor czyli urządzenie niezbędne do czyszczenia kanałów korzeniowych. System narzędzi rotacyjno-oscylacyjnych pozwala na doskonałe wyczyszczenie i zdezynfekowanie większości kanałów. Nadany kanałowi kształt jest najbardziej optymalny do poprawnego wypełnienia gutaperką (czyli plastycznym materiałem stomatologicznym).

Wyposażenie gabinetu Raypex Endometr do leczenia kanałowego

Lampa wybielająca Blancone to lampa emitująca ultrafiolet wprost na żel wybielający. Lampa przyspiesza działanie żelu (tylko 10 minut!) ale jednocześnie światło nie powoduje nadwrażliwości podczas wybielania. Lampa działa w kilku trybach dostosowanych do potrzeb pacjenta. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym daje najbardziej spektakularny efekt – widoczne jest natychmiastowe rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów.

Wyposażenie gabinetu

Piaskarka Profi neo NSK to urządzenie niezbędne przy profesjonalnej higienizacji jamy ustnej. Piasek idealnie usunie najtrudniejsze osady ze szczelin i bruzd zębnych. Niezastąpiona przy oczyszczaniu zębów w stłoczeniu (kiedy korony zębów zachodzą na siebie i ciężko tradycyjnymi metodami je oczyścić). Piaskowanie to zabieg polecany każdemu pacjentowi z osadami oraz zalecany przed wybielaniem - wówczas wybielanie jest efektywniejsze i efektowniejsze.

Wyposażenie gabinetu

Unit stomatologiczny Densply Sirona, w który wyposażyliśmy nasz gabinet to najnowszy unit firmy Sirona. Jest to sprzęt najwyższej klasy, nowoczesny design i technologiczne rozwiązania. Wygoda i komfort dla pacjenta. Ergonomia i szybkość pracy dla lekarza.

Wyposażenie gabinetu Wyposażenie gabinetu

ArtDentica Stomatologia Zielona Góra

ArtDentica Izabela Roszkowska - Oleszek. Stomatolog w Zielonej Górze godny zaufania dla Ciebie i Twojej rodziny.

18 lat doświadczenia to zadowoleni i wyleczeni pacjenci. Kompleksowa oferta stomatologiczna w nowocześnie wyposażonym gabinecie.

Kontakt

Napisz: iroszkowska (@) gmail.com

Szybki kontakt: 609 75 74 77

ul. S. Moniuszki 18A / U-4
65-409 Zielona Góra

Social media